niedziela, 12 kwietnia 2015

Fauna blisko mnie

Tym razem postanowiłam odświeżyć swoją wiedzę ornitologiczną ;) skradałam się i biegałam po lesie w poszukiwaniu materiałów do opracowania i porównania gatunków w internecie. Uwielbiam co wiosnę przypominać sobie nazwy leśnych kwiatów i ptaków.
Przy okazji niedzielnego spaceru udało mi się uwiecznić kaczory oraz łabędzia.

KowalikTu sobie mieszka.


KosŻuraw


KaczorŁabędź


Osoby, które czują się nieco zainteresowane ptakami zachęcam do odwiedzenia strony, którą ja uwielbiam: http://www.bird-watching.pl/index.php?/categories
Można tam posłuchać ich śpiewu oraz rozpoznawać gatunki.

Lubicie wypatrywać uroki natury tak jak ja?:)

8 komentarzy:

 1. Ja również zwracam uwagę na zwierzęta podczas relaksujących spacerów, jednak nie uwieczniam ich na fotografiach, to nie mój konik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne - nigdy jeszcze nie udało mi się zrobić tak czystych, ostrych zdjęć ptaków. Chyba masz dobry obiektyw ze stabilizacją? Jaki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiektyw właśnie posiada stabilizację optyczną :) jest to sigma 150-500 także średnia półka, ale nie sprawdza się zbyt dobrze w trudnych warunkach. Zdjęcia żurawi wykonywane były przy takich samych ustawieniach, jednak z większej odległości i przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych i powstały niefajne szumy.

   Usuń
 3. Fotka żurawi jest przecudna. U moich rodziców, na wsi, też co roku są żurawie. Ostatnio mama miała okazję podziwiać ich tańce godowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne ptaszki :)

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie niedawno sprzedałem Tamrona 200-500mm, którym też takie pstryki robiłem. W sumie też polegało to na spacerach po parkach i stawach, gdzie ptaków jest najwięcej.

  OdpowiedzUsuń